KBSL Fikstürü Belli Oldu

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi fikstür çekimleri gerçekleşti. Bordo beyazlı takımımız, ligin ilk maçını Çankaya Üniversitesi ile oynayacak.
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu lig fikstürü çekimleri yapıldı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen fikstür çekimine Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Üst Yöneticisi Ömer Onan, Başkanımız Mustafa Alpay, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Av. Ahmet Doğuş Cantürk, TBF yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı.


3 Ekim tarihinde başlayacak sezonda bordo beyazlı temsilcimiz Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımımız ilk hafta Çankaya Üniversitesi ile karşılaşacak.


Kura çekimleri sonrası bir basın açıklaması yapan Başkanımız Mustafa Alpay: “Elazığ’a gelecek takımlar, Elazığ’ın misafirperverliğini görecek. Sahada oluşacak dostluk saha dışında da devem edecek. Elazığ’ı, Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Elazığ’da basketbol kültürünü oluşturup zirve yaptıracağız.” dedi.


TÜRKİYE KADINLAR KUPASI BU YIL ELAZIĞ’DA MI OYNANIYOR?


Başkan Mustafa Alpay, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığı görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirterek şunları kaydetti: “Bu sene kadınlar basketbol liginin Elazığ’da oynanması için gerekli girişimleri başlattık. Depremden çok fazla etkilenen şehrimizin hem sosyal hem de ekonomik anlamda canlanmasını sağlayacak spor kent olma yolundaki büyük bir adım olan süper lig maçlarının Elazığ’da oynanması istiyoruz. İnşallah bu sene kupayı Elazığ’a getireceğiz.”