Hakkımızda

  • 2014 – 2015 Sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Liginde mücadelesine başlayan takımımız ilk sezonunda 36 takım arasından ilk 20’ye girerek büyük başarı göstermiştir.
  • Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda Türkiye Basketbol Federasyonu’nun markalaşmak adına Liglerin isimlerini değiştirmesi ile birlikte Kadınlar Süper Ligi oluştu. Kadınlar Süper liginden sonraki lig statüsünde olan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi oluşturuldu.
  • Takımımızın yüksek fiziki standartları ve kulüpleşme başarısı göz önünde bulundurularak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne davet edilmiştir.
  • Takımımız TKBL’de mücadele ettiği 4 sezonda da Play-off müsabakalarına kalma başarısı göstermiştir.

 

Amaç & Kapsam

  • Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Süper Ligde ki tek takımı olma özelliği taşıyan kulübümüz Elazığ İl Özel İdaresi kurumunun destekleriyle bölgede spor kültürünün yaygınlaşması amacıyla farklı branşlarda alt yapısıyla 180’den fazla sporcuya hizmet ve destek vermektedir.
  • Amacımız bölgemizde tesisleşme ve bunun yanında altyapısıyla örnek teşkil edecek geleceğin sporcularının yetiştiği marka bir kulüp olmaktır.
  • Sporcuların fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla beraber motivasyonlarının gelişmesini, takım ruhu duygusunun kazanılmasına, dayanışma içinde hareket edebilmelerine, doğru iletişimde bulunmalarına önemle dikkat edilecektir.
  • Ayrıca kadın olduğu için özellikle bölgemizde dezavantaj yaşayan kadın sporcuları, okul, barınma ve maddi imkanlarla destekleyerek topluma ve Türk sporuna kazandırmak en önemli hedefimizdir.
  • Kulübümüzün yarışmacı takımı olan Kadın Basketbol Takımı’nın en önemli hedefi ilerleyen yıllarda altyapı faaliyetleriyle ülke basketboluna yeni sporcular kazandırmak ve A takımındaki yerli ve yabancı tüm sporcularının gelişimini en üst seviyeye çıkartıp onları kendi Milli Takımlarına göndermek ve Süper Lig de kalıcı bir organizasyon haline dönüşmektir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü olarak Elazığ İlini kadın basketbolunda Süper Lig’de temsil etmek istiyoruz. Bölgemizin güzide kentinde kadın basketbolunun gelişimini sağlayarak yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırmak amacındayız. En büyük hedefimiz ise Süper Lig’de başarılı olup, Avrupa kupalarına katılarak ülkemizi başarıyla temsil etmektir. Sportif hedeflerimizin yanı sıra önem verdiğimiz diğer husus ise Doğu ve Güneydoğu illerinde çeşitli nedenlerle spor yapamayan kızlarımızı Elazığ’da ağırlayıp, onların eğitiminin yanı sıra barınma ihtiyaçlarını karşılayıp Milli Takımlarda oynayacak sporcular yetiştirmek amacındayız.Ayrıca dönem dönem okullarda yapacağımız panellerde gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak ve sporu teşvik edecek söyleşiler düzenlenecektir.

Engelli bireylere tekerlekli sandalye alımında katkı bulunmak için Omurilik Felçliler Derneği ve Gençlik Spor Bakanlığı ortaklığıyla antrenman ve maçlarda tükettiğimiz su şişelerinin geri dönüşümü kampanyası

21 Mart Down Sendromu ve Farkındalık Günü