Başkanımız Mustafa Alpay; Avrupa Zaferimiz Elazığ’ımıza Hayırlı Olsun

Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımımız Eurocup Kadınlar Ligi’nde ilk tur maçlarını lider olarak tamamladı.


Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımımız Eurocup Kadınlar Ligi’nin ilk turunu oynamak üzere gittiği Çekya Cumhuriyeti’nden üç te üç galibiyetle ayrıldı.


3’TE 3 GALİBİYET


Gruptaki ilk maçında MBA Moskova’yı 85-74 mağlup eden Birevim Elazığ İl Özel İdare ikinci maçında ise Polonya ekibini InvestInTheWest ENEA’yı 88-76 yendi. Son olarak Kp Brno’yu 73-61 mağlup eden Birevim İl Özel İdare gruptan galip ayrıldı.

Galibiyetle ilgili bir basın açıklaması yapan Birevim Elazığ İl Özel İdare SK Başkanımız Mustafa Alpay, galibiyeti Elazığlılara armağan etti.


Alpay: “ Ligin en başından beri çok büyük gayretle, özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdürdük. Takımımız çok kötü zamanlardan geçti. Ama; her zaman takımımızın arkasında olduk. Her zaman takımımıza güvendik. Aldığımız mağlubiyetlere rağmen takımımıza olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Bugün gelinen noktada Elazığ , tarihinde ilk defa Avrupa kupasına katıldı ve tüm maçlarını kazandı. Takımımızla gurur duyuyorum. Ayrıca; Avrupa’da oynanan üç maçtan üçünü de kazanıp gruptan lider çıkmak önemli bir başarı. Bu başarıyı Elazığ’a yaşattığımız için mutluyuz, gururluyuz. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Allah, bizlere neyi nasip edecek bilemiyoruz ama günün sonunda oluşturduğumuz bu takım bütün Elazığlıların gurur duyacağı bir takım oldu. Depremden ve pandemiden etkilenen bütün Elazığlılara bu Avrupa zaferini armağan ediyoruz. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, maddi ve manevi yanımızda olan Sayın Valimiz Erkaya Yırık’a, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye Genel Sekretemiz Av. Doğuş Cantürk’e,Vali Yardımcımız Abdülkerim Abbasoğlu ve İl Özel İdare Genel Sekretemiz Ali Şiş’ teşekkür ederim. Bu takım Elazığ’ın. Bu zafer Elazığ’a hepimize hayırlı olsun.”dedi.